Mozaik

Cukiságbomba: videó a Nyíregyházi Állatpark első pelikánbébijéről

Nyíregyházi Állatpark
Nyíregyházi Állatpark

Az állatkert történetében először kelt ki rózsás pelikán a Nyíregyházi Állatparkban, a július 4-én szombaton világra jött fiókát mindkét szülő gondosan neveli – közölte Révészné Petró Zsuzsa, az állatpark Oktatási és Közönségkapcsolatok Osztályának vezetője az MTI-vel.

Mint írta, a pelikánpár már a költés feladatán is megosztozott, a mintegy egy hónapig tartó kotlási idő alatt a hím és a tojó felváltva ült a tojáson. A fiókát kikelése óta mindketten etetik és védelmezik.

4 fotó

Egy frissen kikelt pelikán mérete apró, alig nagyobb egy naposcsibénél, de a kikelés után rendkívül gyorsan fejlődik. A gyors növekedés jelentős energiaigénnyel jár, ezért a fiókát szülei naponta többször táplálják, jelenleg visszaöklendezett, darabos hallal etetik – olvasható a közleményben.

Megírtuk azt is, hogy először keltek ki flamingófiókák a Nyíregyházi Állatparkban, és videó készült a leopárdcápák érkezéséről a Nyíregyházi Állatparkba. De készült szenzációs videón a nyíregyházi hangyász születéséről is.

Kapcsolódó
Pelikán „elvtárs" meglátogatta a régi makói bútorraktárat
A Duna-deltától kóborolhatott egészen Makóig.
Itt állíthatod be, hogy a Google kereső elöl hozza a Sokszínű vidékes találatokat
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik