Így főzhetjük a legfinomabb húsvéti sonkát

Ha már sikerült finom sonkát vásárolni, akkor ne rontsuk el a főzéssel.

A jó húsvéti sonka ismérveit már megosztottuk veletek, most néhány főzési praktikával segítünk.

Főzés előtt alaposan mossuk meg a sonkát, a zsíros réteget ne vágjuk le, mert az elkészítés során kiszárad a sonka. Ezután tegyük egy nagy fazékba, majd engedjünk rá annyi vizet, hogy bőven ellepje. Hagyjuk állni a vízben, így a tartósításhoz használt só nagy része kiázhat belőle. Ha nagyon száraz és sós a hús, akkor egy éjszakára is beáztathatjuk, ellenkező esetben elég egy-két óra is. Végül öntsük el az áztatólevet. Ismét engedjünk a sonkára annyi hideg vizet, ami ellepi, majd tegyük fel főni. Amint felforr, vegyük vissza a lángot és lassú lángon főzzük tovább! Fedőt ne tegyünk rá és hagyjuk hogy a víz lassan gyöngyözzön.

A főzővízbe ízlés szerint tehetünk egy hagymát és egy kevés fokhagymát, esetleg borsot és babérlevelet is. Sót ne tegyünk a főzővízbe, mert elég sós maga a sonka is.Tovább gazdagíthatjuk az ízét, ha leveszöldségeket is teszünk mellé, de ezeket csak akkor tegyük a fazékba, ha a sonka már félig megfőtt.

Fotó: foodandwine.com

Recept

A sonkát annyi ideig főzzük, ahány kiló.  A kötözött sonkát hústűvel ellenőrizhetjük, ha már könnyen bele tudjuk szúrni, lekapcsolhatjuk a lángot.

Fontos! A sonkát hagyjuk saját levében kihűlni. Ha gyorsítani akarjuk a folyamatot, akkor a sonkát hideg vízbe is tehetjük. Csak akkor szeleteljük, ha már teljesen lehűlt és megdermedt.

Tippek