Újra szirmot bontott, és páratlan szépségével varázsolja el a látogatókat az indiai lótusz, a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) füvészkertjében.
Lótusz napok, 2019. július 26-27.
Az idén XII. alkalommal rendezik meg a Lótusz napokat, mellyel évről-évre a tóban megújuló indiai lótusz virágzását is ünneplik. Ezen a két napon távol-keleti hangulatot varázsolnak a füvészkertbe, zenével, tánccal, ízekkel és illatokkal idézik a kelet varázsát. A látogatók megcsodálhatják a lótuszos tavat, mely a japán kertnek is része. A rendezvény névadó növénye, az indiai lótusz ilyenkor látható teljes pompájában. A látogatókat a lótuszos tónál a víztükör fölé magasan kiemelkedő sötét rózsaszín lótuszvirágok tömege fogadja.
Az arborétum egyik tavában található virágözön, amely szinte egyidős magával a kerttel, a legnagyobb állomány Közép-Európában. Az első növények az alapítás után néhány esztendővel, 1932-ben az óföldeák-gencsháti Návay-kastély tavából kerültek Szegedre.
A víztorony az ország egyik legszebb szecessziós stílusú ipartörténeti emléke.
A lótuszvirág szépsége mellett spirituális jelentéssel is rendelkezik. A növény, amely minden éjszaka elmerül a vízbe, hogy aztán reggelente újra és újra előbukkanjon, és tündököljön, méltán szimbolizálja az újjászületést, a megtisztulást.
A füvészkertben zöld levelek és a több száz, hatalmas rózsaszín virág szőnyegként borítják be a vízfelületet.
Kiemelt kép: Facebook/Szegedi Tudományegyetem Füvészkert