A mohácsi sokácok messze földön ismert népszokása, a busójárás idejét a tavaszi napfordulót követő első holdtölte határozza meg. A busójárás a más népek hiedelemvilágában is megtalálható télbúcsúztató, tavaszköszöntő, oltalmazó, termékenységet varázsló ünnepek családjába tartozik. A mohácsi busók fűzfából faragott, rikító színűre festett, félelmetes álarcaikban, kereplőket forgatva, kolompokat rázva hagyományosan vidám forgataggá varázsolják a várost. A mohácsi busójárás 2009-től szerepel az UNESCO szellemi örökség reprezentatív listáján és 2012 óta a számít hungarikumnak.
Bár az esemény még több mint egy hónapnyi távolságra van, de a hatnapos „varászlásra” máris komolyan készülnek a szervezők és az egész mohácsi térség.
Ízelítőnek csak annyit, hogy idén több mint 30 helyszínen, mintegy 80 program közül választhatnak az érdeklődők. Az előzetes hírek szerint a busók és maszkások közel 1400-an lesznek majd, hogy nagy erőkkel űzzék el a telet.A busójárás február 20-án kezdődik, az első felvonulás 15 órakor indul. A rendezvény február 25-én, húshagyókedden zárul.
Kiemelt kép: MTI/Sóki Tamás