Kormányzati engedély szerint jövőre elkezdődhet a gyopárosi élményfürdő tetőszerkezetének rendbetétele, amiről Erdős Norbert országgyűlési képviselő számolt be a Facebook-oldalán, írta a Békés Vármegyei Hírportál.
A gyopárosi élményfürdő jelenleg nem üzemel, mert balesetveszélyesnek nyilvánították a tetőszerkezet miatt. A város egyelőre pályázatból nem tud forrást biztosítani annak felújítására, ezért a munkálatok elvégzésére hitelt vesz fel. Azonban ahhoz, hogy hitelt vehessen fel, szükség van kormányzati engedélyre, és ezt megkapta az önkormányzat
– mondta a portálnak a honatya.
Jövőre elkezdődhet a tetőszerkezet felújítása, és az pár hónapon belül be is fejeződhet, a munkálatokkal orvosolhatják a hibát.
Az Alföld gyöngyszemeként emlegetett Gyopárosfürdő, a három tóból álló tórendszer 1869-től vált közismertté, mint gyógyhatású fürdő. A harmincezres lélekszámú Orosháza város nyugati városrészében épült komplexum a kikapcsolódásra, feltöltődésre, különleges nyári vagy téli élményekre vágyók kedvelt helyévé vált az elmúlt években.
A Gyopárosi tó és környékének lenyűgöző szépsége, a tó vizének „gyógyító ereje” lassan másfél évszázada csábítja ide a fürdőzni, gyógyulni vágyókat.
December végéig lezárul Orosháza Gyopárosfürdő városrészének turisztikai célú fejlesztése, amelyre az önkormányzat több mint 820 millió forint támogatást nyert el.
Az önkormányzat közleménye szerint a bő egy évig tartó fejlesztés során az Alföld Gyöngye Hotel mellett található körépületben játszóházat, kávézót alakítottak ki, megújult a fürdő előtti tér, a Fasor utcai parkerdőben pedig egy tematikus, Gyopárka tündér meséjén alapuló játszótér épült.
Megújult és térkőburkolatot kapott a tó melletti kavicsos sétány, amely mellett kialakítottak egy rekortán burkolatú futópályát is. Épült továbbá egy turisztikai indítóállomás és egy ajándékbolt a Kisvasút utcában.
A beruházásra az önkormányzat 2018-ban 650 millió forint uniós támogatást, majd 2022 őszén több mint 170 millió forint többlettámogatást kapott a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) keret terhére, további ötmilliót pedig a Gazdaság-újraindítási Alapból.