Virágzó vidékünk

Kicsinosítják a népszerű várfürdőt

Facebook / Gyulai Várfürdő
Facebook / Gyulai Várfürdő
Egyes gyógyászati kezelések ideiglenesen nem lesznek elérhetők.

Ez derült ki a fürdő oldaláról.

Az ország egyik legszebb fürdőjének újabb részlegei szépülnek meg 2025-ben. A Gyulai Várfürdőt a Magyar Turisztikai Ügynökség a nemzetközi jelentőségű gyógyfürdők között jegyzi. A patinás gyógyfürdő 1959 május elsején nyitotta meg kapuit a nagyközönség előtt. Már a nyitást követő évben 250 ezer látogató érkezett Gyulára.

A felújítási munkálatok kivitelezési és ütemezési időpontjait érdemes figyelembe venni a látogatások során. A Gyulai Várfürdő vízgyógyászatának kivitelezési munkálatai 2025. január 6-án kezdődnek és 2025. április 13-án fejeződnek be.

Ez idő alatt egyes vízgyógyászati kezelések ideiglenesen szünetelnek:

– iszappakolás
– súlyfürdő
– szénsavas kádfürdő
– tangentor kezelés
– komplex fürdőgyógyászati ellátás

A felújítás alatt a csoportos vízitorna helyszíne is megváltozik, így a kezeléseket a Lovardában a „Pillangó” medence erre a célra elkülönített felében tartják. A Fizikoterápia, szén-dioxid terápia / mobil mofetta kezelés, Bemer kezelés, lézerterápia (Safe Laser), gyógymasszázs, száraz gyógytorna, változatlanul a már megszokott helyen fogadja a vendégeket. A Lovarda felújítás miatt május 5-től október 31-ig nem üzemel.

A vízgyógyászati felújítást követően és részben párhuzamosan két másik részleg is megújul. A főépület Téli pihenő részén és folyosó szakaszain a felújítás folyamatosan valósul meg márciustól október végéig, de ez a vendégforgalmat nem zavarja.

Facebook / Gyulai Várfürdő

Patinás gyógyfürdő

A fürdő oldaláról kiderül, hogy a békési városnak már a török uralom előtt volt hideg vizes fürdője. 1518-ban már oklevél rendelkezett arról, hogy azt a plébánosnak kell rendben tartania. A török időkben természetesen felvirágzott a fürdőkultúra, Evlia Cselebi török utazó Gyulán már 11 fürdőről tett említést. 1722-ben Franz Rosenfeld metszetén pedig már ábrázolta is a török fürdőt.

A törökök kiűzése után a leghosszabban működő gyulai gőzfürdőt 1887-ben építették, itt 12 kád és egy artézi kútról táplált medence várta a nemek szerint elkülönített fürdőzőket. Szabadtéri fürdőből ezekben az években már több is működött a városban. 1957-ben a Városi Tanács határozott a gyógyfürdő létesítéséről, egy évvel később ünnepélyes keretek között megkezdődött a mélyfúrás a Lovarda szomszédságában. A Gyulai Várfürdő alapját az alkáli-hidrogén-karbonátos termális ásványvíz képezi ma is.

A Várfürdő történetének legnagyobb léptékű beruházásaként 2013 karácsonyára felépült az új családi élményfürdő, az AquaPalota, amely családbarát szolgáltatásaival és környezettudatos műszaki megoldásaival teljessé tette a fürdő kínálatát.

Kapcsolódó
Újjávarázsolták a 250 éves gyulai polgárházat
Teljes pompájában virít Gyula város legrégibb lakóháza.
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik