Tavasszal nyit a Le Primore Hotel & Spa Hévízen. A luxusszálloda területe az 1960-as évektől kezdve illegális építőipari hulladéklerakóként működött, 45 000 köbméter szemetet hordtak el onnan az építkezés érdekében, írta a Startlap utazás.
A szálloda megvalósítása során kiemelt figyelmet fordítottak az építési terület alapjául szolgáló, súlyos környezeti károkat elszenvedett terület kitakarítására és a még megmenthető természetes élőhelyek megóvására, szoros együttműködésben a Zala Megyei Kormányhivatallal, a Balaton-felvidéki Nemzeti Parkkal és a helyi hatóságokkal.
A szálloda alapjául szolgáló terület az 1960-as évektől kezdve illegális építőipari hulladéklerakóként működött, amit már az 1980-as években készült légifotók is dokumentáltak. Az elmúlt évtizedek során felhalmozódott építési törmelék és egyéb hulladék olyan mértékben károsította Hévíz védett tőzeglápjának ezen részét, hogy elvesztette természetvédelmi jelentőségét.
Az illegális hulladéklerakó rekultivációját követően a fejlesztés a láp területén kívül valósult meg. A láp zavartalan állapotának fenntartása kulcsfontosságú a terület természetvédelmi értékeinek jövőbeni megóvása érdekében. Az építkezés során az ex lege védett Hévízi-láp lehatárolt területét nem érintették sem a kivitelezési, sem a rekultivációs munkálatok, ezt a természetvédelmi hatóság és az illetékes őrszolgálat több alkalommal is ellenőrizte. A beruházása során a Le Primore Hotel & Spa építtetője kiemelt figyelmet fordított a Hévízi-láp érzékeny élővilágának megóvására, amely számos védett növény- és állatfajnak ad otthont
– erősítette meg a Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatósága.
A hotel működése nemcsak közel 300 új munkahelyet teremt, hanem a helyi termelőkkel való szoros együttműködés révén hozzájárul Hévíz gazdasági fejlődéséhez és a kisebb ökológiai lábnyom eléréséhez is.
Van egy város, ami egy különleges dologról híres, mégpedig arról, hogy a területén 27 gyógyvíz fakad.