A Csongrád-Csanád vármegyében lévő Nagymágocs a „háromlábú szék” modellt követi: kiépítették a jó infrastruktúrát és a minőségi szolgáltatásokat, most pedig a harmadik pillér, a munkahelyteremtés megerősítésére törekednek. Szerintük e három tényező együttes megléte elengedhetetlen ahhoz, hogy megőrizzék lakosságukat és minél többen válasszák otthonuknak Nagymágocsot, írta a Délmagyarország.
A hivatalos adatok szerint Nagymágocs népességfogyása 10 százalékos, de ezt Szebellédi Endre polgármester cáfolja.
A 10 százalék feletti fogyás oka, hogy Nagymágocson található egy állami bentlakásos idősotthon, amelynek ellátotti létszáma az utóbbi években csökkent. Ha ezt az aktív lakosságtól külön kezeljük, akkor a valódi népességcsökkenés csupán 3 százalék, ami a járás legjobb aránya
– mondta a portálnak a polgármester.
Összességében Csongrád-Csanád vármegye északi részén egyedül Nagymágocson pozitív az országon belüli vándorlás rátája, vagyis többen költöznek ide, mint ahányan elhagyják a települést.
A Nagymágocsra költözőknek az is vonzerő, hogy az elmúlt tíz évben felújították intézményeiket, így az óvodát, az iskolát, a művelődési ház könyvtárát, az uradalmi épületet és a konyhát, valamint létrehoztak egy családi bölcsődét is.
A Somogy vármegyei Taszáron ugyanakkor annyi betelepülőre számítanak, hogy új utcát kell majd nyitni. A Győr-Moson-Sopron vármegyei Mérgesen mindezt már megtették, és új telkeket jelöltek ki a területen. Tiszaigar teljesen más okból került a hírek közé: a falu ugyanis eladásra kínálja a polgármesteri hivatalt.