A Zamárdiban található Nagystrand területén június 15-től tilos rollerrel és kerékpárral a sétányon közlekedni. A szabály szerint a kutyasétáltatás sem megengedett, még pórázzal sem – írta meg az ATV.
Aki megsérti a korlátozásokat, az a közösségi együttélés szabályaira vonatkozó helyi rendelet alapján akár büntetésre is számíthat, melyet a közterület-felügyelők szabhatnak ki.
Vannak azonban kivételek, ahogy azt a tájékoztatóban közölték: babakocsival továbbra is lehet közlekedni a Margó Ede sétányon.
A múlt hét végén megnyitott balatoni strandon már korábban megkezdték az előkészületeket: beemelték a lejárókat, kikerültek a vízmélységet jelölő bóják is. A vízimentő szolgálat is munkába állt.
Habár a településen élők véleménye alapján a rollerek tiltását a többség támogatja, a kutyák pórázon sétáltatását továbbra is engedélyeznék.
Írtunk arról is, melyek a toplistás szabadstrandok a Balatonnál, ez pedig a kutyabarát strandok országos listája. És itt a legnagyobb a kullancsveszély a Balatonnál.

