Virágzó vidékünk

Nincs szüksége se gázra, se áramra a nagykanizsai bölcsődének

illusztráció/pixabay/keresi ferenc
illusztráció/pixabay/keresi ferenc
Csaknem 240 millió forintból alakítottak ki bölcsődét Nagykanizsán, az intézmény napelemes és hőszivattyús felszereltsége révén sem földgáz, sem áram nem kell az energiaellátásához - tájékoztatta a Nagykanizsai Városfejlesztő Kft. az MTI-t.

Az önkormányzat 2020-ban nyert el 237,5 millió forint európai uniós támogatást a Széchenyi 2020 program keretéből a Manóvár Bölcsőde kialakítására.

Kapcsolódó
Mesekerítést kapott egy szegedi óvoda
Katica, Bölcs Bagoly, Sün Balázs és Mirr-Murr cica az óvoda négy csoportját jelképezik.

A szeptember 1-jétől működő intézmény évtizedekkel ezelőtt bölcsődének épült, később azonban idősek nappali ellátására használták. Az itt újból megnyitott, két csoportszobás bölcsődében összesen 24 gyereket tudnak ellátni, a kihasználtsága már meghaladja a 90 százalékot.

A csoportszobák mellett tornaszobát, irodákat, mosdókat, szociális blokkot is kialakítottak, továbbá korszerűsítették a melegítőkonyhát, az udvaron pedig új játékokat állítottak fel és gumiborítású teraszt is készítettek. A beruházás során a lábazatot, a tetőt és a homlokzatot is szigetelték, kicserélték a nyílászárókat, a burkolatokat, illetve a villanyvezetékeket és a gépészetet.

A tetőre napelemes rendszert telepítettek, a megfelelő hőmérsékletet pedig hőszivattyús rendszer biztosítja télen-nyáron. Az intézmény a felhasznált villamos energiát saját maga állítja elő, gázra pedig nincs szükség.

A projektet a tervezettekhez képest mintegy négy hónappal korábban, augusztus végére befejezték. A tervezett előirányzat fedezetet biztosított a beruházás minden költségére, az épület korszerűsítésén kívül a mintegy 1100 darab eszköz, berendezési tárgy és gép beszerzésére is. (MTI)

Kapcsolódó
Zenélő kerítés kényezteti a gyerekeket egy alföldi óvodában
Van dob, dallamcsődob, acélnyelves dob és marimba is, amelynél a bambuszcsöveket fém helyettesíti.
Olvasói sztorik