Virágzó vidékünk

Nem mindennapi eset: egerészölyvet mentettek a rendőrök

Facebook/Hajdú-Bihar vármegyei rendőrség
Facebook/Hajdú-Bihar vármegyei rendőrség
Az életét mentették meg.

Kollégáink szombat délelőtt Tiszacsege külterületén vettek észre egy úttest mellett ugráló madarat. Látták rajta, hogy valami nincs rendben, ezért közelebbről is szemügyre vették, írta közösségi oldalán a Hajdú-Bihar vármegyei rendőrség.

Az ölyv szárnya annyira megsérült, hogy amikor az egyenruhások odamentek hozzá akkor sem tudott elrepülni.

A körzeti megbízottak megfogták a sebesült madarat és a közeli rendőrőrsre vitték, mindeközben pedig értesítették a Hortobágyi Madárpark – Madárkórház Alapítványt. A vizsgálatok után kiderült, hogy az állat áramütést szenvedett, a szárnya pedig annyira megsérült, hogy röpképtelenné vált, azonban kollégáinknak hála megmenekült

– részletezték a bejegyzésükben, és kiemelték, hogy a madár ezentúl a madárkórház lakója lesz.


Mint arról portálunkon beszámoltunk sírást hallott egy család a faház alól Lovason, erre a látványra ők sem számítottak.

Kapcsolódó
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik