Az elmúlt napok egyértelműen a télről szóltak. Hét elején évek óta nem tapasztalt havazás kezdődött, a hőmérők pedig tartósan mínuszokat mutatnak. A hideg idő végre kedvez a téli sportoknak, így a hazai sípályáknak is.
A síelés itthon is rendkívül népszerű sport, de a decemberi szokatlanul enyhe idő miatt a síközpontok nem tudtak kinyitni. A mostani hideg és havazás viszont új lendületet adott a szezonnak. A feol.hu összegyűjtötte azokat a hazai sípályákat, amelyek már várják a síelni vágyókat, és ahol végre valódi téli körülmények között lehet csúszni.
Eplényi Síaréna
A Bakonyban már november végén megkezdődött a hóágyúzás, a kedvezőtlen időjárás miatt azonban sokáig nem volt lehetőség a megnyitásra. Végül december 29-én sikerült az 1-es pályát és a T1 tanpályát teljes hosszban, megfelelő mennyiségű és minőségű hóval lefedni. Azóta folyamatosan bővült a kínálat, jelenleg már 8 pálya üzemel.
– az 1-es pálya 1050 méter hosszan,
– a 7-es pálya 1000 méteren,
– a 6-os pálya felső szakasza 300 méteren,
– a T2 tanpálya 120 méteren,
– a T4 tanpálya szintén 120 méteren érhető el.
Zömmel természetes hóval, hóágyús rásegítéssel működnek az alábbi szakaszok:
– a 4-es pálya felső 350 méteres része,
– a 3-as pálya felső 350 métere,
– a 2-es pálya 350 méter hosszan,
– valamint a 6-os pálya alsó 350 méteres szakasza.
A leghosszabb „kombó” a 4-es pálya tetejéről indulva a 2-es és a 6-os pálya összekapcsolásával érhető el, amely legalább 1500 méter hosszú élményt kínál.
Az eplényi pálya hétfőtől-szombatig 9-19 óra között várja az érdeklődőket, míg vasárnap 9-18 óra között lehet csúszni.
Mátraszentistváni Sípark
Mátraszentistváni Sípark a Mátra egyik legnépszerűbb téli célpontja, ahol a változatos pályák kezdőknek és haladóknak egyaránt megfelelő élményt kínálnak, a mostani hideg pedig ideális feltételeket teremt a további üzemeléshez is. A Síparkban jelenleg 8 sípálya, összesen 2,9 kilométer hosszú, összefüggő pályarendszer várja a vendégeket, amelyet 8 sílift szolgál ki, összesen óránként 6600 fős kapacitással, így az ide érkező síelők és snowboardosok közel 3 kilométernyi síelhető szakaszon élvezhetik a havas lejtőket.
Zemplén Kalandpark – Sátoraljaújhely
A kedvező időjárásnak köszönhetően január 9-től megnyílt a Zemplén Kalandpark sípályája is, ahol a téli sportok szerelmesei végre újra hódolhatnak a csúszás örömeinek. A Síiskola üzemel, a szánkópálya pedig továbbra is ingyenesen várja a kicsiket és nagyokat.
A pálya minden nap 9:00–16:00 óráig várja az érdeklődőket, libegővel legkésőbb 15:30-ig lehet lejutni.
Pécsi sípálya
Csütörtökön a pécsi sípálya is megnyitott, a Misina-tetői felvonó is üzembe lendült. A pálya az erősen piros besorolásba esik, így kezdőknek nem ajánlott, csak azok tegyenek próbát, akik már sok tapasztalattal rendelkeznek.
Nagyvillám Sípálya – Visegrád
Visegrádon is elindult a síszezon az összes hóágyús pályával. Szombat, vasárnap 9-21-ig (a 3/A is), hétköznap 13-21-ig üzemelnek.
Bánkúton jelenleg 22 centiméter hó takarja a pályát, azonban ez csak alapnak jó, de még nem elegendő, hogy megnyithassanak. Jelenleg a Kékestetőn lévő pályák sem nyitottak még ki.
Korábban írtunk arról, hogy szándékosan nem takarították le a havat a borsodi falu egyik utcájában, hogy a gyerekek szánkózhassanak, és arról is született cikk, hogy siralmas állapotban van az ország egykor leghóbiztosabb sípályája.

