Virágzó vidékünk

Kirepültek a fiókák: újra látogatható a népszerű sziklafal

Duna-Ipoly Nemzeti Park ( DINPI )
Duna-Ipoly Nemzeti Park ( DINPI )

Még tavasszal, április 4-én zárták le Csobánka népszerű kirándulóhelyének, a könnyen megmászható, 328 méteres Oszoly-csúcsnak egy részét.

A lezárás a fokozottan védett vándorsólyom költése érdekében történt, mert a madárnak a sziklán volt a fészke. Ezért a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság Természetvédelmi Őrszolgálata átmenetileg korlátozta a csobánkai Oszoly sziklamászóhelyén, a Veszprémi-fal és Delago-fal minden mászóútján a sziklamászó tevékenységet.

A nemzeti park most arról számolt be Facebook-oldalán, hogy köszönhetően a korlátozásnak, a sziklamászók megértésének, természetvédelmi őrök és polgári természetőrök ellenőrzéseinek, a költés sikeres volt. Három vándorsólyom fióka kelt, növekedett és repült ki a sziklafalon lévő költőhelyről.

Az ilyen a sikeres együttműködések viszik előre a természeti értékek védelme és a természet, mint élményt adó közeg használatának összehangolását. A korlátozást a mai nappal feloldjuk

– írták a posztban.

Megírtuk azt is, hogy különleges videó készült a rétisas fiókák gyűrűzéséről, és tűzoltók vitték át a kidőlt fáról egy biztonságosra a rigó tojásokkal teli fészkét. De beszámoltunk arról is, hogy tiltakoznak az ország egyik legnézettebb gólyakamerájának kikapcsolása ellen.

Kapcsolódó
Videó: gólyák harca a pentelei fészekért
Az ilyen összecsapások korántsem számítanak ritkának a gólyák világában.
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik