Virágzó vidékünk

Medve nyomait észlelhették Egernél, azon a területen, ahol két juhot is elragadott egy nagyragadozó

Illusztráció/getty images
Illusztráció/getty images
Felhívást tett közzé a polgármester.

Figyelem! Medve nyomait észlelhették a Galagonyás-dűlő környékén, írta közösségi oldalán Vágner Ákos, Eger polgármestere.

Az elmúlt napokban a Galagonyás-dűlőben medvére utaló nyomokat észlelhettek. A területen két juhot is elragadott egy nagyragadozó. A nyomokról készült fényképeket eljuttattuk a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság szakembereihez, jelenleg az ő szakmai állásfoglalásukra várunk

– részletezte a közleményében, és kiemelte, hogy mivel a terület viszonylag közel van a városhoz, és sokan járnak arra kirándulni, kutyát sétáltatni vagy kerékpározni, addig is mindenki fokozott óvatossággal közlekedjen a környéken.

Ha a területen nagyragadozót látnak:

  • ne közelítsék meg, ne próbálják lefényképezni;
  • ne próbálják elzavarni, és semmiképpen ne fussanak el;
  • kutyasétáltatáskor legyenek különösen körültekintőek;
  • lehetőleg ne egyedül, és ne nesztelenül közlekedjenek az erdős területen.

Medve észlelése esetén a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság ügyeleti telefonszáma: +36 30 861-3808.

Amint megérkezik a szakemberek állásfoglalása, tájékoztatom az egrieket

– emelte ki a polgármester.

Mint arról beszámoltunk, lefotózták a Borsodban barangoló medvét, valamint arról is hírt adtunk, medvét láttak Csepelen, de nem is akármilyet.

Kapcsolódó
Itt állíthatod be, hogy a Google kereső elöl hozza a Sokszínű vidékes találatokat
Olvasói sztorik