Luca, Charlie és Kay fiatal nőstényoroszlánok egy kijevi cirkuszban nevelkedtek, ott éltek 370 négyzetméternyi acél és beton közt. Ők és egy Nathan nevű kölyök a napfényt soha nem látták, a friss levegőt sem ismerték. Számukra az életet a cirkuszi látogatók őrjöngése és a bezártság jelentette, írja az MNN.
Nem csoda, hogy amikor a Lawrence Anthony Earth állatmentő szervezetek köszönhetően eljött a nap, és kinyíltak a ketrec rácsai, az oroszlánok depressziósak voltak, végtelenül ingerelte őket a szabadság, a korlátok megszűnése.
A szervezet létfontosságú szövetségeset talált a Turkish Airlinesban, amely biztosította az állatok számára a szükséges ellátást.
A török Cargo támogatásával a négy oroszlánt Dél-Afrikába tudtuk vinni
– mondta Lionel De Lange, a szervezet igazgatója.
A légitársaság szállította 5500 kilométernyi távolságon át a négy oroszlánt Kijevből Isztambulon át Dél-Afrikába. Így a három nőstény és a kölyök a nagy nyílt síkságra kerültek, hogy kiheverjék a cirkuszi élet sebeit.
Először kissé ijesztőnek tűnt számukra az új élet a vadon furcsa lakói között: zebrák, leopárdok, struccok és a többi állat mind ismeretlen volt, nem beszélve a rengeteg erdőről és rétről, ahol lehetőség volt mozogni.
Élelmiszert is bőségesen kapnak, nem kell éhezniük, mint eddig.
A park munkatársai táplálják őket, mivel nincsenek a körülményekhez hozzászokva
– mondta el De Lange.
Végre messze vannak az őrült tömegtől, akik egész életükben körülvették őket. Végre azon a helyen vannak, amit egy oroszlán otthonnak hívhat.
Az életük mostantól biztonságos lesz, nem kell orvvadászoktól tartaniuk, itt nem fognak rájuk vadászni. Végre élvezhetik az életet
– tette hozzá végül De Lange.
Kiemelt kép: illusztráció/Pixabay.com