Elkészült a budakalászi ártéri erdőben a madarak és mókusok kis városa – írták egy Facebook bejegyzésben.
Kánya Tamás Land art alkotásait a Római-parton és környékén szokta megalkotni. A művész tavaly egy csodálatos alkotást készített, amit az állatok ihlettek. Tamás egy egész meseszerű madárvárost épített, melynek az arra sétálók neveket is adtak. Egyesek mókusfalvának, mások manólaknak, vagy tündérszállónak nevezték.
Idén a művész úgy döntött, ismét készít egy fantáziadús alkotást a vízparton, ablakkal, hidakkal, létrákkal, erkélyekkel, lépcsőkkel, hintával.
Taplógombából, fakéregből és gledícsiából háztetőket készítettem, fűzfavesszőből pedig kerítéseket fontam. A csúcsos tetőket narancseperrel díszítettem. Felhasználtam még vadgesztenyét, kacsa követ, apró kavicsot, kagylót és rengeteg uszadékfát, ami most bőven akad. Mivel az árvíz elvitt mindent, teljesen elölről kellett kezdenem
– sorolta bejegyzésében a kreatív alkotó.
Kánya Tamás azt is elmesélte, hogy hatalmas munka volt a sok elúszott nagy farönköt visszacipelni 50-100 méterről a helyszínre. Kirakott egy kis táblát, melyen jelzi, hogy az idei manófalvát egy erdei installációnak szánta, ami egyben madár- és mókusetető, nem pedig játszótér.
Arra kéri a szülőket, ne engedjék oda a gyerekeket, mert könnyen szétszedhetik, átrendezhetik az építményt. A kreatív férfi érthető módon azt szeretné, hogy tartsák tiszteletben a munkáit. Kiírta azt is, hogy a nézelődők ne szórják szét a madáreleséget, mert azzal csak a patkányokat csalják oda, főleg ha olyan dolgokat terítenek szét, amit a madarak nem esznek meg.
Az egész installáció mintegy 15 méter. A kis házak körülbelül 5 métert foglalnak el. A fotókon csak a házak szerepelnek, a teljes kiállítást egyben még nem fotóztam. Az elkészítése nagyjából két hetet vett igénybe. Egyébként, ezen a helyen korábban nem volt semmi. Ha minden jól megy, egészen a következő árvízig ott lesz, ha csak valaki szét nem veri..
– mesélte Tamás a Sokszínű vidéknek.