Így lehet 2 méter magas paradicsomunk szalmabála ágyásban

Ha valamilyen oknál fogva nem lehet a talajt megmunkálni, ha kis területre akarjuk koncentrálni a növényeket, akkor próbálkozzunk ezzel a megoldással.
Kapcsolódó cikkek

A szalmabála technika egy újszerű, de egyre népszerűbb kertészeti módszer, mint ahogyan egyre többen érdeklődnek a szalmabála építészet iránt is. Ha megfelelő módon készítjük, akkor a kevesebb munka mellett bővebb terméssel büszkélkedhetünk.

Tudnivalók a szalmabála kertről

A szalmaágyás előnyei

Ha nem áll talaj a rendelkezésünkre, ha valamilyen oknál fogva nem lehet a talajt megmunkálni, ha kis területre akarjuk koncentrálni a növényeket, akkor próbálkozzunk ezzel a megoldással. Erre a megoldásra is igaz, miszerint ásás nélkül is lehet bő termésünk.

Nagyon nagy előnye a közeg tisztasága: kevés benne a kártevő, és gyommag. Miután jó hőszigetelő, és a szerves anyag bomlási folyamata hőfelszabadulással jár, kitolja a szezont, mert melegen tartja a növényeket.

A pitypangporta véleménye szerint a szalmával való ültetési módszer csalódást is okozhat, ha nincs kellő információnk, tapasztalatunk.
A friss, de még az 1 évet áztatott-korhasztott bála is inkább mint “edényzet” funkciót tölthet be, mintsem valódi termőközeget.  Mind az oldalára, mind a lapjára fektetett bálával próbálkozva a siker szerény lehet, hiszen nem vagy csak nagyon nehezen alakul ki benne olyan közeg, amiben a magok kicsírázhatnak, ha pedig igen, akkor egyszerűen elhalnak.
A másik gond a kiszáradás. Még a jól tömörített bála is rengeteg levegőt tartalmaz, ez elsőre jónak tűnik, de valójában pillanatok alatt kiszárad, és az amúgy is gyengécske magfiak elpusztulnak.

Bámulatos paradicsomtermesztés szalmaágyásban

Fotó: goodhomedeign.com
Fotó: goodhomedeign.com
Fotó: goodhomedeign.com
Fotó: goodhomedeign.com
Fotó: goodhomedeign.com

Videó az ágyás kialakításáról

A szalmabála ágyás kialakításának lépései a kertlap.hu oldalon részletesen megtalálható.