A Wikipédia így összegez
Kovács Béla szerkesztő visszaemlékezése szerint a Ki mit tud? ötlete a MOM Kultúrházból eredeztethető, ahol Karácsondi Miklós, a műsorsorozat későbbi szerkesztője látott egy felhívást, amely öntevékeny fiatalokat invitált bemutatkozásra.
A Magyar Televízióban 1962. július 24-én 19.40-kor kezdődött az élő közvetítés a Ki mit tud? első döntőjéről
A Ki mit tud? a hetvenes évekre a Magyar Televízió legnézettebb műsora lett. A döntő nézettsége a korabeli kezdetleges statisztikai módszerek szerint elérte a 88 százalékot, maga mögé utasítva a Híradó iránti érdeklődést is. A Ki mit tud? adásaiban alkalmazták először a drót nélküli, URH adóként működő mikrofont, a mikroportot.
A verseny leginkább a zsűriről és nem a versenyzőkről szólt
A neves szakértői gárda tagjaként vált ismertebbé többek közt Pernye András és Petrovics Emil. Az első Ki mit Tud? győztesek jutalmul Helsinkibe utazhattak a Világifjúsági Találkozóra (VIT). Később általánossá vált, hogy a legjobb felfedezettek nyereményútjának célpontja a VIT-et megrendező ország lett.
Az első, 1962-es Ki mit tud? győztesei
Bakacsi Béla – ének, Gloviczki Péter – bűvész, Hacki Tamás – egyéb kategória (füttyművész), különdíj: Angyal János (humorista), Kern András – (paródia), Németh Imre – vers
Az első, 1962-es Ki mit tud? később ismertté vált résztvevői
Koncz Zsuzsa és Gergely Ágnes – ének, Metro együttes, Benkó Dixieland Band és az Express együttes elődzenekara
Kiemelt kép: Koncz Zsuzsa és a Metró együttes (Sztevanovity Dusán, Latzin Norbert, Bokány Ferenc, Sztevanovity Zorán, Brunner Győző) – Fotó: fortepan.hu