Bár Peru, Kolumbia és Kenya, a három feltörekvő avokádó exportőr növeli a gyümölcs értékesítését, Mexikó továbbra is lefölözi a piacot. A globális termelés 80%-a a tíz országban koncentrálódik, de miután egyre többen foglalkoznak a termesztésével, így például Latin-Amerikában és a Karib-térségben az előrejelzések szerint az összes avokádó 74%-át termelik majd az ottani kiváló termesztési körülmények miatt.
Miután a kereslet növekszik, így a világ legnagyobb termelője és exportőre, Mexikó termelése várhatóan évente 5,2 százalékkal nő majd a következő tíz évben. A feltörekvő exportőrök növekvő versenyének ellenére Mexikó várhatóan tovább növeli a világexport részarányát, 2030-ban 63 százalékra.
– olvasható a közzétett jelentésben.
A globális kereslet gyors növekedésére reagálva várhatóan 2030-ra az avokádó lesz a legtöbbet forgalmazott trópusi gyümölcs. Az exportot 3,9 millió tonnára becsülik, ami több, mint amennyit ananászból vagy mangóból forgalmaznak.
A termelés az előrejelzések szerint 2030 -ra eléri a 12 millió tonnát, ami több mint háromszorosa a 2010 -es szintnek.
Az avokádó (Persea americana) a babérfélék családjába tartozik, éppúgy, mint a kámfor- és a fahéjfa. Az avokádófát rendkívül értékes növényként tartják számon az egész világon, mivel termése az avokádó, a tápanyagok gazdag forrása. Több fajtája ismert. A növény magról vethető, de hat év is eltelhet, míg termővé válik, ezért az avokádó ültetvényekre oltott növényeket telepítenek.
Bőségesen tartalmaz makro- és mikroelmeket, vitaminokat, ásványi anyagokat, zsírokat, élelmi rostokat, karotint, kalciumot, magnéziumot és káliumot. Magas a rost, antioxidáns, B6 és E-vitamin tartalma. Tekintettel arra, hogy az avokádó nátrium- és koleszterinmentes, fontos szerepe van az egészségvédelemben.