A bakonyszombathelyi Joó Gábor ismét jókor kattintott, a dunántúli természetfotós gyakran örökít meg gyönyörű vadon élő állatokat.
A természetbarát kedvencei a szarvasok és az őzek, tekintélyes rudlikról többször készített felvételeket, ezekről a Sokszínű vidék is beszámolt. Gábor a napokban egy különleges őzet fotózott lakóhelye közelében, a Bakonyban.
A sasszemű fotós megkeresésünkre elárulta, hogy mostanában gyakrabban látogatja azt a területet.
Akkor láttam még odakint körülbelül 10 őzet, ebből 3 bak és 7 suta lehetett. Próbáltam becserkelni őket, de nagyon nem kellett, hiszen jó volt a szélirány, volt takarásom és felém jöttek
– magyarázta Gábor a Sokszínű vidéknek.
A fiatal őzbakok homlokán először többnyire egy kicsi dudor, csap fejlődik. Az első igazi agancs egy körülbelül arasznyi hosszú nyárs, amely néha már el is ágazik, ezt a fiatal állat télen veti le. Az új agancs tavasz végéig nő, szőrös bőrrel fedett (dancsos), ezért vaskosabbnak látszik, mint amilyen valójában.
Az egyszarvú őz hasonlóan ritka, mint a hófehér színváltozat, amiről a közelmúltban a Sokszínű vidék írt. Az albínó állatról a romániai Törcsvár környéki erdőben a Brassó megyei hegyi csendőrök készítettek remek fotókat.
A bakonyi Joó Gábor számos érdekes természetfotója itt elérhető.