Az idei szezonban a zakopanei téli vidámpark, a Snowlandia szervezői nagy harcot vívtak az időjárással, hogy megnyithassák a világ legnagyobb hólabirintusát, mely végül január 29-én sikerült.
Lengyelország és a lengyel Tátra téli fővárosának legnagyobb látványossága az enyhe időjárás miatt a tervezettnél később tárta ki kapuit a látogatók előtt.
A zakopanei Snowlandia élményei négy területet kínálnak: a hólabirintust – mely a világ legnagyobb épített hólabirintusa -, a jégkunyhót, a Tátra élővilágát bemutató információs kiállítást és a szánkópályát. Ezek közül először január 20-án a szánkódomb, majd öt nappal később a jégkunyhó a jégszobrokkal és a kiállítás nyílt meg, utoljára – január 29-én – a hólabirintus nyitott ki.
A park üzemeltetői Facebook oldalukon folyamatosan tájékoztattak a munkálatokról.
Sok hetes építkezés után, a kedvezőtlen időjárási viszonyokkal küzdve végre sikerült befejeznünk a labirintus munkálatait. Nem tudjuk, meddig üzemelünk, ezért ha valaki meg akar látogatni minket, javasoljuk, hogy siessen
– közölték legutóbbi bejegyzésükben, mintgy utalva arra, hogy az időjárás bármikor közbeszólhat, és egy nem várt enyhülés akár a téli vidámpark korai zárását is eredményezheti.
Mindez nem öröm azoknak a magyar kirándulóknak, akik Snowlandia megcsodálására készülnek. A közösségi oldalon “hegyekben állnak” a hirdetések a zakopanei hólabirintushoz szervezett utakról, melyek zömét február 22-ikére tervezik. Bízzunk abban, hogy az időjárás kegyes lesz a turistákhoz!
Zakopane Lengyelország egyik legnépszerűbb turistaparadicsoma, nem véletlen, hogy az arab sejkek is megszerették a környéket. Újabban sétáló szarvasok okoztak riadalmat a kisvárosban, ahol melegebb napokon is megostromolják a látogatót a Tátrát.