Mozaik

„Ez valami új, és szokatlan” – fekete farkasokat videóztak egy lengyelországi erdőben

Két rendkívül ritka fekete farkast rögzített egy webkamera egy lengyelországi erdőben, amint egy patakon keltek át, írja az AP hírügynökség. Az állatok szakértők szerint valószínűleg testvérek.

A SAVE Wildlife Conservation Fund Poland nevű természetvédelmi szervezet kameracsapdája még tavaly vette fel a különleges állatokat, azóta pedig ürülékmintákat is vettek a területről, hogy többet tudjanak meg a génjeikről.

Ez valami új, és szokatlan

– nyilatkozott Joanna Toczydłowska, a szervezet projekt koordinátora az ügynökségnek.

Elmondta, a kamerát eredetileg azért helyezték ki a területen, hogy hódokat tanulmányozzanak. Amikor feltűnt nekik, hogy farkasok mászkálnak a térségben, ott hagyták az eszközt, és 2024 végén megjelentek a képeken a fekete farkasok.

Az egyik felvételen egy fekete és egy szürke farkas kelt át a patakon, majd egy másik videón két fekete farkas és egy szürke társuk jelent meg ugyanott.

A Lengyelországban élő körülbelül 2500-3000 farkas a vörös vagy a szürke farkas leszármazottja. A cikk szerint a fekete szőr egy genetikai mutáció eredménye lehet, ami még évezredekkel alakulhatott ki, amikor a kutyákat háziasították az emberek.

A sötét szőrzet a farkasoknál rendkívül ritka Európában, de az amerikai Yellowstone Nemzeti Parkban például a farkasállomány fele fekete.

A most rögzített fekete farkasok körülbelül 30 kilósak lehetnek, akkorák, mint egy német juhász. Úgy tippelik, hogy egyévesek lehetnek, és feltehetően testvérek. Legalább az egyikük hím.

Lengyelországban az 1950-es években kihaltak a farkasok, de a 2000-es évek óta folyamatosan nő a populációjuk, főként az ország középső részén.

Hevesben még januárban videóztak sántikáló farkast, a havasrekettyei farkasok és vaddisznók csatájáról készült felvételt pedig kár lenne bárkinek kihagynia.

Kapcsolódó
Együtt vett fel a vadkamera két, Magyarországról korábban eltűnt állatot
Ismét kialakulhat az ember által korábban tönkretett természetes ragadozó-zsákmány kapcsolat.
Olvasói sztorik