Mozaik

Misztikus hangulatú lovagi kastélyt árulnak Csepregen

ingatlanbazar.hu
ingatlanbazar.hu

Az eladó vasi kastély egykor Rothermann Rudolf lovag tulajdonában állt, Csepregen napjainkban is Rottermann-kastélyként él a köztudatban az épület, amelyért most 159 millió forintot kérnek – szúrta ki az Ingatlanbazár hírdetését a Vaol.

A 12.000 négyzetméteres telken fekvő, 1200 négyzetméteres kastély a 19. század közepén nyerte el mai formáját, amely eklektikus stílusban készült, belső udvaros, négytraktusos kialakítással. Az épület alatt egy kőboltozatos kis pincerendszer található, amely a kastély különleges atmoszféráját tovább fokozza. Az ingatlan műemlékvédelem alatt áll, amely megőrzi történelmi jelentőségét, egyúttal lehetőségeket is rejt a felújítás során.

A kastély története egészen a 12. századig nyúlik vissza, amikor valószínűleg egy középkori castellum állt a helyén. Az idők során olyan neves családok birtokolták, mint a Kanizsaiak, a Nádasdyak és a Jankovichok, majd a Markovich család a 19. században alakította ki a kastély mai formáját, amely 1860 és 1884 között épült. Az épület további híres tulajdonosa Rothermann Rudolf lovag volt, aki 1929-ben vásárolta meg a kastélyt. Hermann Broch, világhírű író, szoros kapcsolatban állt a Rothermann családdal és a kastéllyal.

A kastély a II. világháború után a Vörös Hadsereg birtokába került. Később a Csepregi Állami Tangazdaság használta egészen 2002-ig. Az ingatlan állapota jelenleg felújítandó. Azonban a kastély gazdag története és lenyűgöző építészeti jellemzői miatt ez egy egyedülálló lehetőség azoknak, akik látják a fantáziát egy ilyen különleges projektben.

Írtunk arról is, hogy egy nagyobb ház áráért vihető a borsodi kastély és borzalmas állapotban árválkodik az Alföld egykori csodás kastélya. Kollégánk pedig írt egy cikket a feltámadásra váró magyarországi kastélyokról.

Kapcsolódó
12 milliárdért keres gazdát a csodás vasi kastély
Kastély bálteremmel, tóval, kápolnával – 7 éve nem tudják eladni.
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik