Augusztus 20-án kezdődött és augusztus 22-ig tart a Hortobágyi Hídi Vásár, melyet a hagyományok szerint államalapító Szent István király és az új kenyér ünnepének napjához kötődően az 1800-as évek elejétől rendeznek a puszta egyik szimbóluma, a Kilenclyukú híd mellett.
A vásár a kezdetekben állatvásár volt, de nem hiányoztak arról a kézművesek sem. Mára az állatvásár jelleget felváltotta a népművészeti és kézműves portékák bemutatása, árusítása. Szinte az egész ország területéről érkeznek a ma már egyre ritkábbnak számító mesterségeket űző vásárosok, így mézeskalácsosok, szíjgyártók, kalaposok, fazekasok, fafaragók, késkészítők.
A vásárban a népi-, kézműves- és bio-termékek mellett megtalálhatók régiségek és modern kori vívmányok is. A vásár mellett nagy jelentősége van a pásztorok, csikósok, gulyások találkozóinak, bemutatkozásainak, számadásainak, valamint a látogatók megismerkedhetnek a Hortobágyra jellemző hagyományos, tájjellegű ételekkel is.
A Kilenclyukú Híd – mely Móricz Zsigmond szavaival élve: „…a középpont a Hortobágy megfoghatatlan végtelenségében – melletti rendezvényt kulturális események, programsorozatok kísérik, melyek főként a hagyományőrzés és a folklór jegyében zajlanak.
Az idei program augusztus 22-én a vásári forgatag folytatásával és a hortobágyi díjugrató pályán lovasversenyekkel zárul.