Fejér vármegye – akárcsak hazánk többi része – bővelkedik látnivalókban. A Velencei-tó környékén például érdemes megnézni az ingóköveket, a pákozdi vadasparkot, Miskahuszár hatalmas szobrát, és semmiképpen nem szabad kihagyni Dinnyést, és a világon egyedülálló kuriózumot, a dinnyési Várparkot sem, ami 2014. június 4-én, a Trianoni döntés évfordulóján nyitotta meg kapuit.
A négy Guinness-rekorddal büszkélkedő Várpark Alekszi Zoltán keze munkáját dicséri, aki 2013-ban kezdte el elkészíteni a középkori magyar várak kicsinyített másait, melyek mindegyike eredeti anyagából, fából és kőből készült.
Az anyaghű vármakettek – melyek kényelmes sétával minden korosztály számára megtekinthetők – külön érdekessége, hogy úgy helyezkednek el a parkban, hogy a topográfiai viszonyoknak is hozzávetőlegesen megfeleljenek.
Jelenleg 49 vár tekinthető meg a parkban – legutóbb Jászberény és Szentkirály vára készült el – de Zoltán mindig új célokat tűz ki maga elé, elképzelése hogy a jövőben 70-re gyarapítja a várak számát. Tervei között szerepel az Árpád-korból egy fa rotundát, illetve a székesfehérvári István-kori bazilikát megépíteni.
Megtekinthető például Drégely vára, a Somoskői vár, Vitányvár, Tátika-vár, Hőnigvár, Földvár vára, a Benevár, Léta, Diód, Breáza, Bágy, Székesfehérvár Fekete-hegy vára, Sebesvár, Solymos vára, és még számos vár.
A park fő cél kitűzése, hogy megelevenítse, és megmentse a régi kor emlékeit, amelyek mára már romosak, vagy elfeledettek.
A vármakettek mellett is számtalan érdekesség várja a Várparkba látogatókat. Megtekinthető például a 2022-ben átadott Szentek Fala, ami több mint 614 szobrot sorakoztat fel, emléket állítva a keresztény világ szentjeinek. A kiállítási anyag a világon egyedülálló.
A 2019 óta létező Skanzen is nagyon érdekes. Egy Árpád-kori települést bizonyos elemeit mutatja meg, például egy fa templomot, de vannak veremházak, gazdasági és melléképületek, valamint megtekinthető egy eredeti méretű, rekonstruált honfoglalás kori szekérvár és palánkvár is.
A gyerekeket egy népi játszótér várja, és ha szerencséjük van, a szabadon kószáló rackákat is megcsodálhatják.
A vármakettek, emlékoszlopok, Emese álma kőbe faragva és a Skanzen őrzik történelmünket, így aki ide látogat, átélhet a múltból egy kis darabot.
A Várparkba automata beléptetőrendszeren át lehet bejutni, a jegyet automatából lehet készpénzzel megvásárolni. Aki babakocsival vagy tolószékkel érkezne, az érkezését mindenképpen jelezze előre, mert a kapu nem akadálymentesített.