Tiszajenőben négy gyógyvizes kutat tartanak nyilván, az innen feltörő vizet nem fürdésre, hanem ivókúrához ajánlják. A tiszajenői gyógyvíz Mira vízként ismert.
A Szoljon cikke szerint veszélybe került a palackozó, illetve a gyógyvíz. Korábban tíz körüli dolgozója volt az üzemnek, ebből nemrégen öt embernek felmondtak, a palackozást áthelyezték a parádsasvári üzemükbe. A megmaradt munkavállalók a vízkivételnél és a szállításnál dolgoznak. A cég képviselőjének elmondása szerint csökkent a kereslet a gyógyvizükre, ezért kényszerültek erre a megoldásra.
Noha egészséges, gyógyászati haszna is van, reklámozzuk is, manapság még sincs elegendő kereslete a Mira és a Mira „Baby” gyógyvizeknek. Ugyanez elmondható a budai hegyekből származó, általunk forgalmazott Ferencz József és Hunyadi János, valamint Parádi keserűvizeinkről is. Költséghatékony megoldásokat kerestünk, racionalizálásokat kellett végrehajtanunk. A Mira víz esetében a palackozást a parádsasvári üzemükbe vittük át, így Tiszajenőn pár munkavállalónak kénytelenek voltunk felmondani
– ecsetelte a helyzetet az illetékes.
Ennél nagyobb probléma a térséget érintő csapadékhiány. Mivel a Mira gyógyvizet néhány méteres mélységből hozzák a felszínre, így, ha nincs eső, nincs gyógyvíz sem.
Kiapadóban van a terület ilyen tekintetben
– közölte a Medaqua Kft. vezető munkatársa.