Nyolc nap alatt egy gyönyörű képet festettek a Kiskunsági Nemzeti Park bösztörpusztai oktatóközpontjának falára – erről tudósított egy bejegyzés.
Zsoldos Márton 2000-ben kezdett illusztrációkat készíteni, azóta szabadúszóként dolgozik. A tehetséges művész leggyakrabban természetvédelmi szervezeteknek készít szemléletformáló illusztrációkat.
Zsoldos Márton eredeti szakmája kertész, hobbiként jelenleg is zöldségeket termeszt, a kertjében önellátásra törekszik. A természet szeretete és a megismerés vágya gyerekkora óta fűtötte, ehhez társult a későbbiekben a rajzolás, melyet autodidakta módon sajátított el.
Az illusztrátor a Kiskunsági Nemzeti Park felkérésére, a bösztörpusztai oktatóközpont közelmúltban felújított épületébe készítette el a legújabb falfestményét.
Nagy kihívás volt a 6 x 2 méteres kép elkészítése, melyet 8 nap alatt sikerült megoldanom, napi 14 órás munkával. Akrilfestékkel dolgoztam, a háttér homogénebb színeit hengerrel vittem fel, a részletekhez pedig ecsetet használtam. A kép témáját a nemzeti park területén található különböző gyeptársulások és azok jellemző vonásai adták, valamint a védett állat-, illetve növényfajok
– mesélte Zsoldos Márton a Sokszínű vidéknek.
A kreatív alkotó összesen 37 fajt ábrázolt egy hatalmas életképen. Az óriás kép a puszta májusi pillanatfelvétele, ezért a májusi aspektusba nem illeszkedő, kora tavaszi növényfajokat “karikákba helyezve” ábrázolta a művész.
Balról jobbra a szikes, lösz, lápi társulásokon keresztül a homoki gyepekig terjednek a részletek, a kép jobb oldala pedig a homoki tölgyessel zárul. Aki szeretne gyönyörködni Márton más alkotásaiban is, ITT MEGTEKINTHETI a művész illusztrációit.