Virágzó vidékünk

Elkapkodják a házakat az ország egyik legkisebb falujában, ahol 30-an laknak

Libickozmán jelenleg nincs eladó ház, hamar elkelnek az ingatlanok Somogy és a Dél-Dunántúl legkisebb falujában, írja a sonline.hu.

Horváth Gábor polgármester a lap megkeresésére elmondta, néhány hete még három eladó ingatlan is volt, de egy hónapon belül elkeltek.

Elárulta, a vevők közül van, aki odaköltözik, mások hétvégi háznak vásárolják a portákat. Libickozmát a külföldiek, főként a németek is felfedezték maguknak, de nem jellemző a számuk.

A cikkből kiderül, Libickozmán most mindössze 30-an laknak, ők életvitelszerűen is a kistelepülésen tartózkodnak. A település vonzerejének pont a kicsiségét, a természetközeliségét tartják.

A falu idilli hangulatáról árulkodnak az alábbi galériánkban található fotók is.

12 fotó

A polgármester elismerte, most már elég magas a libickozmai ingatlanok ára a korábbi évekhez képest, aki úgy tudja, hogy 10 és 20 millió forint közötti áron kelnek el a helyi ingatlanok.

Korábban írtunk róla, hogy egy alföldi falu is mágnesként vonzza a beköltözőket, de van olyan 100 fős falu is, ahol új utcát kellett nyitni, mert 50-en költöznének még oda.

Kapcsolódó
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik