Györkő Zsombor meseszép virágokról posztolt elbűvölő fotókat.
Hetek óta lázban tartják a vadvirágok a természetfotósokat, akik rendszerint már februártól megtalálják témáikat erdőn-mezőn. Tél végén az ibolyák és a téltemetők szőnyege, kora tavasszal a medvehagyma, később a színpompás mezei virágok ejtik rabul a természetbarátok szívét.
Györkő Zsombor újabb bejegyzéséből kiderül, hogy a pipacs mellett a mákvirágok szépsége is elvarázsolta május közepén, főleg ha tömegével nyílik. A varázslatos, mesebeli lila szőnyeget a Baranya megyei Bisse határában fotózta, háttérben a Tenkes-heggyel.





Az utóbbi napokban a Facebookot szó szerint elárasztották a virágos felvételek, melyekből a Sokszínű vidék is bemutatott már jó néhányat. Egy alföldi fotós képeiben is gyönyörködhettünk, melyet a szegedi reptér melletti “lángoló pipacsmezőn” készített. Györkő Zsombor sem először szerepel az oldalunkon, néhány hete a virágba öltözött pécsi utcákról tudósított, márciusban pedig a festői szépségű Darányban kapta lencsevégre a virágzó mandula- és vérszilvafákat.