A csíksomlyói kegyhely a Ferenc pápa által meghirdetett jubileumi szentévhez alkalmazkodva “A remény zarándokai” mottóval szervezte meg az idei fogadalmi nagybúcsút – írta az MTI.
A pünkösdszombati hőség ellenére az idei búcsús nagymisére is több százezren érkeztek a világ minden tájáról Csíksomlyóra, a Kis- és a Nagysomlyó-hegy közötti nyeregbe, a Hármashalom-oltár elé.





Az imát nem elmagyarázni, hanem imádkozni kell, a csíksomlyói Szűz Mária pedig arra kéri híveit: tanítsák meg gyermekeiket is “imára kulcsolt kézzel élni”, mert az imádság a remény kapuja. “Imádkozzunk Mária anyai oltalma alatt és legyünk reményhordozók!
– kérte a zarándokokat szombati szentbeszédében György Alfréd kamilliánus szerzetes, az idei csíksomlyói pünkösdi búcsú szónoka.
A Csíkszentdomokoson született, Nyíregyházán szolgáló szerzetes szentbeszédében sorra köszöntötte a környező településekről érkező “remény zarándokait” és a betegség miatt vagy más okból otthon maradó híveket.
Hazajöttünk hozzád, hogy gyógyítsál és megáldj bennünket
– mondta a csíksomlyói Szűz Máriához fohászkodva.
A csíksomlyói zarándoklat egy középkori eredetű vallási esemény, amelyet eredetileg a székelyek fogadalmi búcsújaként tartottak, de az utóbbi évtizedekben az egész magyar nemzet egyik legfontosabb keresztény ünnepévé vált. Minden évben pünkösdkor több százezer hívő gyűlik össze az erdélyi Csíksomlyón, ahol a kegytemplomban és a közeli hegyek közötti nyeregben szabadtéri szentmisét tartanak.
A római katolikusok számára ez a kegyhely lehetőséget nyújt a teljes búcsú elnyerésére: aki bűnbánattal gyón, szentáldozáshoz járul, és a kegyhelyen részt vesz a misén, az megszabadulhat a megbocsátott bűnök utáni lelki következményektől is.
Csíksomlyó
Arról, mi lehet Csíksomlyó üzenete, ebben a cikkünkben írtunk. Még 2021-ben Molnár Levente székelyföldi származású operaénekes Máriapócsról indulva részben gyalog tette meg az utat Csíksomlyóra.