Virágzó vidékünk

Jelentősen megváltozik az Országos Kéktúra nyomvonala

Facebook / Jelentősen megváltozik az Országos Kéktúra nyomvonala
Facebook / Jelentősen megváltozik az Országos Kéktúra nyomvonala

Az elmúlt időszak legnagyobb nyomvonal-módosítására van készülőben: az Országos Kéktúra legkeletibb szakaszán (OKT-27), Kishuta és Füzér között jelentősen megváltozik a nyomvonal 2025. szeptember 19-től, olvasható a Kéktúra hivatalos Facebook-oldalán.

Mint írták, az előzmények több mint egy évre vezetnek vissza, amikor a Bózsva és Füzérkomlós közötti kerékpárút építése miatt 2024. augusztus 9-től módosult az Országos Kéktúra útvonala. Az érintett szakaszt kényszerűségből a Bózsva–Kisbózsva–Nyíri–Füzérkomlós között vezető közútra terelték, de ahogy akkor is jelezték, csupán ideiglenesen.

Most érkezett el az idő, hogy a hosszasan egyeztetett, majd véglegesített új nyomvonalat ténylegesen, a terepen is kialakítsuk. A munka jövő héten várhatóan keddtől csütörtökig fog zajlani, a változás pedig 2025. szeptember 19-től lép életbe

– közölték.

Facebook / KÉKTÚRA hivatalos oldala

A megszokottól eltérően azért tájékoztatnak minden túrázót előre, hogy fel tudjanak készülni, ha esetleg ide terveznek menni a közeljövőben.

Amit az új szakaszról tudni érdemes:

  • nagy mértékű, 20 km hosszú változásról van szó
  • új településeket fog érinteni: Pálháza, Füzérradvány, Füzérkajata, Pusztafalu
  • új bélyegző lesz Füzérradványban, a Bózsván lévő megszűnik (de ugyanoda lehet majd pecsételni)
  • az új nyomvonallal közel a felére csökkentettük az aszfaltos útszakasz arányát
  • a teljes szakasz 5,8 km-rel lesz hosszabb, nagyjából 300 m-rel több szinttel.

Mint arról korábban írtunk, mindeközben lódarazsak leselkednek a túrázókra a Kéktúra útvonalán.

Kapcsolódó
Olvasói sztorik