A magasabb rezsiköltségek miatt az egyik győrszentiváni iskolában szombaton is tanítanak majd – írta a Úgytudjuk.
A rezsiköltségek emelkedéséről szóló korábbi kormányzati bejelentés nyomán a legtöbb hazai oktatási intézmény minden bizonnyal nehéz tél elé néz. A győrszentiváni Szent Benedek Általános iskola vezetése nem mindennapi módon próbálja csökkenteni a téli hónapok rezsiköltségeit.
![Különös módját választotta a téli rezsicsökkentésnek egy általános iskola 1](https://s.24.hu/app/uploads/sites/11/2022/08/suli-foto-e1661839147623.png)
A kényszerből meghozott döntésről a szülőket levélben tájékoztatta az iskola igazgatója, Kropfné Knipp Mária.
Rövid magyarázatban kifejtette, hogy a kormányzati szándék szerint a vezetőség is a jelenléti oktatást támogatja, mert úgy tapasztalják, hogy a gyerekek hatékony előrehaladása ebben a tanítási formában a legoptimálisabb, és a decemberi időszakban történő leállás komoly tétellel csökkenti az intézmény költségvetését.