Magyarország eddigi legnagyobb településfásítási programjának részeként, az ország egyik legkisebb településén, a mindössze 28 lakosú Zala vármegyei Lendvajakabfán ültetett el ünnepélyes keretek között három platánfát, az Agrárminisztérium államtitkára, írta az MTI.
Magyarország kormánya kiemelte fontosnak tartja a vidéki emberek életkörülményeinek javítását, a települések zöld területeinek gyarapítását
– fogalmazott köszöntőjében Zambó Péter.
Emlékeztetett:
2019-ben indult az Agrárminisztérium támogatásával egy országfásítási program, amelynek része a 2020-ban megkezdett településfásítási program, ennek köszönhetően négy év alatt kétezer településen összesen 56 ezer fát ültetnek el az idei szezon végéig.
Zala vármegyében a most induló tavaszi ültetési szezonban 39 településen 628 fát ültetnek el, ezzel Zalában eddig összesen mintegy háromezer facsemete elültetésére nyílt lehetőség a településfásítási program keretében.
Az Országfásítási Program keretében eddig 47 ezer hektárnyi erdő telepítését engedélyeztették, amiből 32 ezer hektár telepítése már meg is történt
– tette hozzá, majd kiemelte
Azok a gazdálkodók, akik erdőtelepítésre adták a fejüket, az elmúlt több mint 30 évben, összesen 237 ezer hektár új erdőt létesítettek Magyarország területén, ami 1,1 milliárd facsemete elültetését jelentett.
Hozzáfűzte, miszerint Magyarország erdősültsége 11 százalékos volt a trianoni békediktátum után, onnan sikerült a magyar erdészeknek az elmúlt száz év során az ország erdőterületét megduplázni, meghaladni a 2 millió hektárt. Magyarország fával, cserjével borított erdősült területének aránya jelenleg 25,4 százalék, ami nem áll messze a célul kitűzött 27 százaléktól.
Egri Éva, Lendvajakabfa polgármestere elmondta:
Községük lakói értéknek tartják a háborítatlan természeti környezetet. A pályázaton elnyert tíz fából ötöt a falu látványtavának partjára ültették el, illetve a polgármesteri hivatal környékét is zöldítik majd az új platánfák és eperfák.