Virágzó vidékünk

Ma nyit az ország legnagyobb természeti szabadulószobája

Facebook / Útvesztő
Facebook / Útvesztő

Mesevilágba kalauzolja idén látogatóit a kiszombori kukorica-útvesztő, amely július 18-án megnyitja kapuit – közölte közösségi oldalán a Kiss Mária Hortensia Honismereti Kör.

Az immár országos hírű labirintus – vagy ahogy ők hívják, a nagy természeti szabadulószoba – témája minden évben más: tavaly például a Naprendszer bolygóinak akkori együttállása ihlette az útvesztő térképének rajzolatát, de volt, amikor a falu nevezetessége, a tornyos kastély vagy éppen a makói születésű Galamb József által tervezett Ford T-modell, írja a Délmagyar.

Az idei tematika az alábbi terv alapján jól kivehető:

Facebook / Útvesztő

A 4 és fél hektáros kukoricatáblában most is kézi erővel, azaz a szárakat még hetekkel ezelőtt, térkép alapján kikapálva alakították ki a mintegy 2 és fél kilométeres útvonalat – mondta a lapnak Endrész Erzsébet, a honismereti kör vezetőjétől. Az útvonal egyes állomásain most is lesznek rejtvények, játékos feladatok; a helyes megfejtők ajándékokat kapnak, illetve szombatonként kisebb pénzjutalmat is kisorsolnak köztük.

Az útvesztő július 18. és augusztus 22. között látogatható minden nap délután öt órától. Belépőként adományjegyet kell váltani a civil szervezet programjait segítve.

Kapcsolódó
Olaszországban díszeleg a világ legnagyobb bambuszlabirintusa
A látványos labirintus nyolcágú csillag alakú.
Itt állíthatod be, hogy a Google kereső elöl hozza a Sokszínű vidékes találatokat
Olvasói sztorik