Életmód

Négyezren kapnak ingyen fagyit az elmaradt gyermeknap helyett Makón

A koronavírus-járvány felülírta a közös ünneplést, a helyi önkormányzat azonban kis meglepetéssel kedveskedik 4053 gyereknek.

A járványveszély miatt elmarad május utolsó hétvégéjén a szokásos gyermeknap a makói Petőfi Parkban, helyette a jövő héttől minden 18 év alatti fiatal két fagylalt elfogyasztására jogosító kupont kap a helyi önkormányzattól.

Szüleitek számára minden nap a gyermekről, rólatok szól, de minden évben közösen is megünneplünk benneteket, életünk csodáit! Városunk közösségi élete elképzelhetetlen a május végi Gyermeknap programjai nélkül. Az idei évben azonban a járványügyi helyzet felülírta ezt, és városi szintű, közös ünneplésre nem lesz lehetőségünk. Városunk önkormányzata így a makói lakcímmel rendelkező, 4053 gyermek részére ajándékkal, 2 db fagylalt kuponnal kedveskedik

– írta Facebook oldalán Farkas Éva Erzsébet, Makó polgármestere.

A kuponokat május 25-től postai úton juttatják el a gyerekeknek, és azok 2020. május 31. és 2020. június 7. között használhatóak fel a megjelölt makói elfogadóhelyeken.

Kiemelt kép: Pixabay

Gyenesdiási fagyi a világ legjobbjai között
A kézműves fagylaltműhely újra letette névjegyét, ezúttal az európai elitben.
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik