2015-ben Pablo Salvatierra 23 éves egyetemi hallgató volt, amikor kiderült, hogy ritka bőrbetegségben, pikkelysömörben szenved. Az argentin fiatalemberrel közölte az orvosa, hogy valódi gyógymód nincs, de négy hétig drasztikusan változtatnia kell a diétáján. Az utolsó napra Salvatierra nagyon lesoványodott, de a kórtól megszabadulva és a vegán életmódba beleszeretve új célt tűzött ki maga elé: meg akarta kóstolni a világ összes gyümölcsét.
Az Atlas Obscura riportja szerint a gyümölcsközpontú étrendje nem egyik napról a másikra alakult ki. A bőrhibáival hosszú évekig küzdött, ami miatt mentális segítséget is kellett kérnie profi szakemberektől. Azzal, hogy vegán lett, gyakorlatilag az utolsó szalmaszálba kapaszkodott bele. 26 napig csak ritkán hagyta el az ágyát, kizárólag a fürdőszobáig ment ki, illetve néha napfürdőzött. Csak egyetlen szilárd tápanyagot vihetett be a szervezetébe, ez pedig a gyümölcs volt. Ezt a jó szokását pedig azóta sem engedte el.
Az eddigi kedvencei közé tartozik egy hatalmas gyümölcs, aminek fehér csokoládé íze van, egy apró gyümölcs, ami az osztrigához hasonlót, és olyan finomságuk, aminek a bőre a kígyóéra emlékeztet. És a legfontosabb: mindenhol jó kapcsolatot alakított ki az emberekkel és a környezetükkel.
Megszerettem a helyi piacok kultúráját. Friss, ízletes és tápláló gyümölcsöket vásárolhatsz olyan családoktól, akik saját kezűleg szedték azokat a saját házuk mellett. Olyan emberektől, akiknek fák vannak a kertjeikben
– mesélte a férfi, aki korábban csak szupermarketekben vásárolt Buenos Airesben.
Salvatierra dokumentálja is a gyümölcsök világban zajló kalandját az Instagramon. Közösségi oldalán rendszeresen ír az általa megtapasztalt ízekről. Amikor Borneóban megkóstolta a marangot, azt írta róla,
nemcsak olyan, mint a vanília és a fehér csokoládé, de az állaga a sűrített tejre hasonlít, ezért mennyei örömöt nyújt, ráadásul rendkívül könnyű kibontani és öröm, amikor egy-egy szelet elolvad a szádban.
Ugyan a fiatal argentin férfi célja, hogy minden gyümölcsöt megkóstoljon, ami csak létezik, nem egyszerű fogyasztó. A folyamat során sokat megtanul az emberekről és a történetükről is.
A kultúrák felfedezése közben látjuk meg igazán, hogy az ételek mennyire kötődnek a természethez, és ez megváltoztatta, hogyan látom a világot és a szükségleteimet. Régen egy olyan városban éltem, ahol az emberek nem figyeltek az ízekre és a természet értékére
– magyarázta.