Egyre több tanulmány tárja fel, milyen előnyökkel jár, ha egy inaktív napot egy rövid sétával megszakítunk. A mérsékelt testmozgás, mint például a gyors séta, nem csak a testnek és a szívnek tesz jót, hanem az agyat is megvédheti az életkor előrehaladtával, írja a marthastewart.com.
A kutatók több teszt elvégzése után azt találták, hogy a fizikai aktivitással eltöltött idő pozitívan kapcsolódik a kognitív teljesítőképességhez. Alig 10 percnyi mérsékelt tevékenység (például gyors séta vagy kerékpározás) vagy erőteljes tevékenység (például futás és úszás) is javította a résztvevők készségeit, beleértve a gyorsabb reakciót, az időgazdálkodást, a figyelmet és a szervezettséget.
Azok, akik ültek, de könnyű fizikai aktivitást folytattak, szintén pozitív kognitív teljesítményt mutattak. Az olvasás vagy a munka stimulálóbban hat az agyra, mint a tévézés, ám azok, akik ültek, még mindig alacsonyabb kognitív teljesítményt mutattak, mint azok, akik több időt töltöttek fizikai tevékenységgel.
A kutatás során egyértelművé vált, hogy ahogy a fizikai aktivitás csökkent, úgy csökkent le fokozatosan a kognitív teljesítmény is. Érdemes tehát minden nap sétálni – és nem csak a szívünk – de az agyunk érdekében is.