Lehet, hogy korábban már fel is tette magának a kérdést: miért érzünk időről időre óhatatlan vágyat a cukor iránt? Ételérzékenység, tartós stressz, vércukorszint-ingadozás, de akár hormonszint változások is lehetnek a kiváltó okok között, írja a Magyar Mezőgazdaság, a healthshots.com cikkére hivatkozva.
A hosszú távon történő nagy mennyiségű édesség fogyasztása kedvezőtlen hatással van a szervezetünkre. Többek között olyan betegségekhez vezethet, mint szívproblémák, elhízás, kettes típusú diabétesz, hormonbetegségek, de akár a szorongás kiváltó oka is lehet. Ráadásul a cukor rendkívül könnyen okoz függőséget.
Ha cukrot eszünk, ugrásszerűen megnövekedik a szerotoninszint agyunkban. Béta-endorfin felszabadulásakor egyfajta fájdalomcsillapítás történik testünkben, mely hatására jobb lesz a közérzetünk, megnövekedik az önbizalmunk, csökken a stressz-szintünk.
Figyeljünk oda az egészségünkre, és, ha édesség után vágyunk ne egyből a csokoládékhoz vagy a cukorkákhoz nyúljunk, próbáljuk ki a következő fűszerek használatát, amik a szervezetünkre több jótékony hatást is gyakorolnak.
- A fahéj jól ismert vércukorszint-stabilizáló hatásáról.
- Ez annak köszönhető, hogy az inzulinhoz hasonló szerepet vesz fel szervezetünkben, és ösztönzi a glükóz eljutását a sejtekbe.
- Magjainak aminosavai stimulálják az inzulintermelést.
- Legegyszerűbben úgy fogyaszthatjuk, ha beáztatjuk éjszakára, majd fűszeres egytálételeket egészítünk ki vele, de őrölt verzióban is kapható.
- A gyömbér segít kordában tartani vércukrunkat.
- Ízének köszönhetően csökkenthető a cukros íz utáni sóvárgás is.
- Reggeli teaként fogyasztva segíthet, hogy elkerüljük a napközben feltörő édességvágyat.
- Bizonyítottan javítja az inzulintermelést valamint csökkenti a vér glükóz-koncentrációját.
- Reggel vagy akár napközben teaként fogyaszthatjuk, hogy enyhítsük az édesség utáni vágyunkat.
- Jellegzetes íze segíthet pótolni az édes ízvilágot.
- Teában, desszertként, akár rizsalapú ételek kiegészítőjeként is megállja a helyét.