Ezt tehetjük, ha a szomszéd folyton szemetet éget

A hulladékégetés jogsértő tevékenység, ami bírsággal sújtható, sőt adott esetben bűncselekménynek is minősülhet, ezek mellett pedig súlyosan károsítja a környezetet és az egészséget.

Hamarosan az ősz átadja a helyét a télnek, erre nem csak az egyre hűvösebbé váló reggelekből és hideg éjszakákból következtethetünk, hanem abból is, hogy egyre többször érzünk maró füstöt a családi házas, kertes övezetek környékén.

Sajnos, sokan még mindig az égetést választják az őszi lomb, zöld hulladék megsemmisítésére, amivel komolyan veszélyeztetik a környéken élők egészségét. Pedig létezik szelídebb mód is az avar eltüntetésére, méghozzá komposztálással.

A hatóságok ma már büntetik az égetést, de sajnos nem csak az avarégetés az őszi és téli napok problémája, hiszen a fűtés szezon kezdetétől sokan, többek között a háztartási és egyéb hulladékot használják arra, hogy otthonukat fűtsék.

A Levegő munkacsoport honlapján olvasható, hogy mit tehenek a szomszédok abban az esetben, a környezetükben avart, zöld hulladékot égetnek az udvaron vagy háztartási és egyéb a levegőt szennyező hulladékkal fűtenek.

A háztartási vagy egyéb hulladékot tilos otthon, kályhában, kandallóban vagy az udvaron elégetni.

Miért tilos a hulladékégetés?

Nyílt téren semmilyen hulladék nem égethető, háztartási berendezésben csak a háztartásban keletkező papírhulladékot és veszélyesnek nem minősülő, kezeletlen fahulladékot szabad elégetni. A hulladékégetés jogsértő tevékenység is, 300 000 forintig terjedő bírsággal sújtható, sőt adott esetben bűncselekménynek is minősülhet.

Mit tehetsz, ha a szomszéd szemetet éget?

Mit tehetsz, ha több helyen égetnek szemetet a környékeden?

Kapcsolódó
Betiltották Magyarországon az avar és kerti hulladék égetést
Célja a levegő minőségének javítása.