Mozaik

Megválasztották a világ legjobb sajtófotóit

A világ legrangosabb fotópályázatára 125 ország 4548 fotósa nevezett több mint 73 ezer felvétellel.

Egy erőszakos összecsapásokkal kísért caracasi tüntetésen meggyulladt férfiról készített kép, Ronaldo Schemidt Mexikóban élő venezuelai fotós felvétele nyerte el a World Press Photo 2018 fődíját csütörtökön Amszterdamban.

Íme az év sajtófotója

A Venezuela Crisis című díjnyertes képet 2017. május 3-án készítette Schemidt az Agence France Presse francia hírügynökség számára. A 28 éves José Victor Salazar – a Nicolás Maduro venezuelai elnök alkotmánymódosítási törekvéseit ellenző tüntetők egyike –  akkor gyulladt meg, amikor egy motorkerékpár benzintartálya felrobbant a közelében. A férfi első- és másodfokú égési sérüléseket szenvedett. – Fotó: MTI/EPA/World Press Photo/Ronaldo Schemidt

A 61. World Press Photo verseny zsűrije nyolc kategóriában – korunk kérdései, környezet, általános hír, hosszú távú projektek, természet, emberek, sport, helyszíni hír – hirdetett győztest – írta az MTI.

Az egyes kategóriág díjazott képei IDE KATTINTVA tekinthetők meg.

Kiemelt fotónkon egy kép Ami Vitale amerikai fotóriporter riportjából, amely első díjat nyert a természet sorozat kategóriában a World Press Photo nemzetközi sajtófotóversenyen. A 2017. február 11-én készült felvételen egy gondozó kiselefántokat etet az észak-kenyai Samburuban működő Reteti elefántmenhelyen. – Fotó: MTI/EPA/World Press Photo/Ami Vitale