Az aranysakál – más néven nádi farkas – kártékonysága miatt nem tartozik a védett fajok közé, ezért a rókához hasonlóan egész évben vadászható. Az aranysakál megjelenésének a vadászok nem örülnek, ugyanis roppant agresszívek a többi erdei élőlénnyel szemben. Minden állatnak nekimennek, amely tőlük gyengébb vagy kisebb termetű.
A vadgazdálkodási szakemberek és az érintett állattenyésztők egybehangzó véleménye szerint az aranysakál óriási problémát jelent az ágazat számára, állományának becsült nagysága pedig az Országos Vadgazdálkodási Adattár statisztikája szerint már meghaladja a 18 ezer darabot. Magyarországon főleg délen terjedt el, de szinte az ország minden részén felbukkant már példánya.
Mivel rejtőzködő állat, fotózása már-már a bravúr kategóriába tartozik, az pedig végképp, amikor támadás közben sikerült lencsevégre kapni. Ez sikerült a Sopronban élő Molnár László fotósnak, aki néhány hónapja a vadászó jégmadár akcióját örökítette meg, a hét végi nagy havazásban pedig a Tisza partjának közelében egy támadó aranysakálról kattintott lélegzetelállító felvételeket.
Kiemelt kép: Molnár László