A Tisza-tavon csökkenteni akarják azoknak az idegenhonos inváziós halfajoknak az állományát, melyek táplálék- és élőhely-konkurenciát jelentenek a tározó őshonos halaira nézve, így továbbra is a busára és a törpeharcsára irányul a halászok figyelme.
Eredményesnek bizonyult a Tisza-tavon folytatott ökológiai célú szelektív halászat 2019-ben is, és 2020-ra olyan megállapodást sikerült kötni a Tisza-tavi Sporthorgász Kft.-nek a partnereinkkel, ami még nagyobb eredmény elérésére sarkallja őket, írta összefoglalójában a Tisza-tavi Sporthorgász.
A beszámoló szerint tavaly 8 halásszal kötöttek megbízási szerződést, akik a Tisza-tó tározóterén több száz varsát és csapdát, a folyón pedig számos fenékvarsát és kopoltyúhálót helyeztek el úgy, hogy azok eredményesen, de a horgászok lehető legkisebb zavarása mellett fogják a törpeharcsát és a busát.
Kitartó munkájuk eredményeként 2019-ben több mint 66 ezer kiló törpeharcsa és mintegy 3.600 kiló busa került ki a vízterületről. Az összes kifogott törpeharcsa és busa a halászok tulajdonába kerül, azt szabadon értékesíthetik, és semmit sem kell fizetniük a társaság felé.
Kiemelt fotó: Tisza-tavi Sporthorgász