A legutóbbi fejlesztés, egy mobil garázs építése volt, ami a pékség kiszolgáló raktáraként működne majd, és ide kerültek a kis házi üzemből kipakolt gépek, felszerelések is, ugyanis Alexék elkezdték kiépíteni a villamoshálózatot és megcsinálták a burkolást is, hogy a legmagasabb követelményeknek is megfeleljen a helység és tanpékségként is működhessen majd.
A burkolat lekerült, de a villamoshálózat fejlesztését és a mennyezet szigetelését már nem tudtuk befejezni, mert idő közben annyit változtak az alapanyagárak, hogy kimerült a kasszánk, jelenleg 400 ezer forint kellene a befejezéshez és akkor lényegében már tanulókat is tudnánk itt fogadni
– nyilatkozta a Sokszínű Vidéknek Galamb Alex, akinek a küldetéséről és a roma közösségért végzett tevékenységéről már mi is többször beszámoltunk.
Megtudtuk, hogy jelenleg minden gép és eszköz a mobil garázsban sorakozik arra várva, hogy elkészüljön a villamoshálózat fejlesztése és a szigetelés.
Ez a munkafolyamat már a cél előtti utolsó szakasz, ha ezzel elkészülünk és hamarosan sikeres cukrász szakvizsgát is teszek, akkor a szakképző iskolákból már pék és cukrász tanoncokat is tudunk fogadni
– tette hozzá Alex, a Sütni Jó Alapítvány alapítója.