Magyarországon leginkább a címeres poloskák, ezen belül a zöld vándorpoloskákkal és az ázsiai márványpoloskákkal találkozhatunk. Ezek inkább csak kellemetlenek, mert büdösek, de nem csípnek és nem terjesztenek betegséget. Ám a szagos váladékuk egyeseknél allergiás reakciókat válthat ki – írja az Agroinform.
A haszonnövények viszont sokszor megsínylik a poloskák látogatását, az almát, paradicsomot a szezonban félthetjük tőlük.
Az agresszív terjedésükkel kiszorítanak más fajokat, így az ökoszisztémára sincsenek jó hatással.
A címeres poloskáknál még kellemetlenebbek az ágyi poloskák, melyek csípéseikkel keseríthetik meg életünket. A vérünkkel táplálkoznak, leggyakrabban az ágyban, alvás közben csapnak le ránk. Ezt legtöbbször meg sem érezzük, csak másnap szembesülünk a piros, viszkető foltokkal a bőrünkön, illetve az ágyneműnkön a pirosas, barnás foltokkal, melyek az állatok ürülékei.
Megjelenésük nem függ össze azzal, hogy mennyire tiszta az adott lakás, hiszen akár a tömegközlekedésen is összeszedhetők vagy „beköltözhetnek” bútorokkal, textilekkel, képkeretekkel is. Irtásukhoz szakember szükséges, házi módszerekkel a legtöbb esetben nem sikerül felszámolni a kolóniát.