Éveken át otthonunk dísze lehet a mikulásvirág

Sokak számára „egyszer használatos” növényként ismert, pedig megfelelő gondozással éveken át otthonunk dísze maradhat.

A mikulásvirág a karácsonyi ünnepek idején válik igazán kedvelt növénnyé szerte a világon. Népszerűségét feltűnő színű felleveleinek köszönheti, melyek piros, rózsaszín, lazacrózsaszín, sárga vagy fehér árnyalatokban pompáznak. Ezek a fellevelek teszik a mikulásvirágot ideális dísznövénnyé a karácsonyi időszakban, valódi virágai igencsak jelentéktelenek.

Hazánkban a piros fellevelekkel díszített mikulásvirág a legközkedveltebb, amely legjobban illik az ünnep meghitt hangulatához.

pixabay

A mikulásvirágot Európa nagy részén karácsonyi csillag néven illetik. Ez a különleges növény ugyanúgy hozzátartozik a ünnepi időszakhoz, mint az adventi koszorú, a karácsonyfa, a csillogó fények vagy éppen a karácsonyi gömbök.

Sokak számára „egyszer használatos” növényként ismert, hiszen az ünnepek után sok esetben elveszíti szépségét. Azonban a mikulásvirág nem csak a karácsonyi időszak elmaradhatatlan dísze lehet. Megfelelő gondozással és odafigyeléssel otthonunk ékes szobanövényeként tekinthetünk rá éveken keresztül.

A mikulásvirág története

A mikulásvirág „poinsettia” néven is ismert, mely elnevezést Joel Roberts Poinsett amerikai nagykövetről kapta, aki Mexikóból vitte magával ezt a dísznövényt az Egyesült Államokba. Poinsett halála évfordulóján, december 12-én az Egyesült Államokban a „mikulásvirág napját” ünneplik, sokan ilyenkor ezzel a virággal ajándékozzák meg szeretteiket.

pixabay

Hazánkban a karácsonyi ünnepek legkedveltebb növénye, amit általában egy szezonra vásárolnak, mert virágzásra bírni a következő évben nem egyszerű feladat, de nem lehetetlen.

Virágzási ideje 

Optimális körülmények között november és február között virágzik. Ha ideális körülményeket  biztosítunk a számára, akkor akár 3 hónapon át a is otthonunk dísze lehet.

Az első és legfontosabb, hogy figyelmesen válasszuk ki a növényt a vásárlásnál

pixabay

Az első fontos otthoni teendők

Fényigénye

Hőigénye

Figyeljünk a levegő páratartalmára

pixabay

Vízigénye

Így öntözzük, hogy a számára elegendő vízzel tudjuk ellátni

Tápanyagigénye

Földigénye

pixabay

Hogyan pirosodik be újra a mikulásvirág?

Ezek a növények a sötét hatására borulnak virágba. A kedvelt piros vagy fehér levelek nem a növények virágai, hanem a virágképződést kísérő fellevelek.

Virágoztatása, téli gondozása

pixabay

Gondozása virágzás után

Nevelése nyáron

pixabay

Ha kellő odafigyeléssel, és a növény igényeit szem előtt tartva gondozzuk a mikulásvirágunkat, akkor hosszú éveken át a szeretet ünnepének legszebb ékessége lehet.

Kapcsolódó
A természetben két és fél méter magasra is megnőhet a mikulásvirág
Nem úgy fedezték fel, mint ahogy napjainkban ismerjük.