Virágzó vidékünk

Kaposvár és Tihany 2016 legvirágosabb magyar települése

Kiválasztották az év legvirágosabb éttermét is.

Kaposvár és Tihany kapta idén a Virágos Magyarországért elnevezésű környezetszépítő verseny fődíját, így a somogyi megyeszékhely és a Veszprém megyei község képviselheti Magyarországot az Európai Virágos Városok és Falvak Versenyén – írta az MTI.

Az idén benevezett 285 település közül Kaposvár az ötvenezer lakos feletti, Tihany a kétezer feletti kategóriában is nyert, a bírálók az ötvenezer lakos alatti települések között Jászfényszaru, a kétezer alattiaknál Telkibánya, a budapesti kerületek közül a XVIII. kerület eredményeit értékelték a legtöbbre.

Rozmaring-díjak

Az idei verseny kiemelt témája azon éttermek keresése volt, ahol nagy figyelmet szentelnek a gondozott környezetre, a virágosításra. Ennek mentén Rozmaring-díjat kapott a tahitótfalui Bodor Major, az encsi Anyukám mondta, a Bőszénfai Szarvasfarm Vadétterme, a sümegi Terazza Bistro, a tiszafüredi Öreg Halász Étterem, a paloznaki Sáfránkert Étterem, a nagykanizsai Szőlőskert Étterem, a szolnoki Galéria Étterem és a hódmezővásárhelyi Bandula Kisvendéglő.

Az “Év legvirágosabb étterme” díjat a székesfehérvári Diófa étteremnek ítélték, turisztikai különdíjban részesült Balatongyörök és Gyula idegenforgalmi, valamint virágos szempontból is kiemelkedő teljesítményéért.

Fotó: turizmus.szekesfehérvár
Fotó: turizmus.szekesfehérvár

A magyar verseny kapcsolódik a több mint három évtizedes múltra visszatekintő Európai Virágos Városok és Falvak Versenyéhez. Rámutattak, hogy az Entente Florale Europe több mint verseny: az európai összetartozás jegyében folytatott kampány a közös európai környezeti, kulturális értékek megóvásáért, az élhetőbb környezet megteremtéséért. A program 12 ország mintegy 25 ezer települése között teremt kapcsolatot és több mint 50 millió embert mozgósít.

Az európai versenyen a magyarországi indulók eddig 9 arany-, 25 ezüst- és 10 bronzérmet szereztek, további 10 települést pedig Európa-díjjal jutalmaztak.

Olvasói sztorik