Mint ahogy arról nemrégen beszámoltunk, a keszthelyi madárpark teljes állományát, több mint 300 különböző fajhoz tartozó vadmadarat kellett a madárinfluenza miatt felszámolni.
Óriási veszteség volt az intézménynek, a látogatóknak, és nagyon mélyen érintette a madarak gazdáját, Rigó Gábort is, aki az összes madarat családtagnak tekintette, sokuknak nevet is adott. A madárpark vezetője mindegyik példányhoz nagyon kötődött, így nem meglepő, hogy keserves napok, hetek állnak mögötte.
Az életem munkája omlott össze. Voltak olyan madarak, akik több mint tíz éve nálam voltak, még Kalocsán, a saját udvaromban kezdtem őket nevelni. Topi, a fekete hattyú a kastélyba költözés után, míg párt nem kapott, jött velem a kávézóba is. 2016-ban 22 faj 120 madarával jöttem Keszthelyre, öt év alatt több mint 50 fajom lett, 360 példányos törzsállománnyal. A szaporulatból mindig új példányokat vásároltam, hogy minél színesebb legyen a park, minél több fajt lehessen kézből etetni. Minden madarat el kellett pusztítani….
– nyilatkozta Gábor a likebalaton.hunak.
Gábor és a park most felkészült, a madárpark nagy tavába többé nem tudnak a vadkacsák berepülni. A park és környékének teljes fertőtlenítése megtörtént, letelt a 30 napos hatósági zárlat. Így 30 madárfajjal márciusban újra nyit a madárpark.
Ugyanolyan madárfajokkal nyitunk, mint amiket korábban is láthattak a látogatók. A fajlista alapján újratelepíthetem a fajokat, nem kell új engedélyeket kérnem. A márciusi nyitásra a korábbi 52 fajból 30-at tudok bemutatni, de fokozatosan töltöm az állományt. Elkezdhettük az állomány újratelepítését, feltöltését, de a vásárolt új példányok is csak a karanténidő letelte után kerülnek ki a zárt sátrakból
– mondja a madárpark vezetője.
A pávakert is benépesült. Megérkeztek a pávák, a fácánok és a foglyok, a lakónegyed már megtelt. Sikerült ivarérett madarakat vásárolni, így ebben az évben már szaporulat is várható. A székesfehérvári állatsimogatóból érkeztek fekete hattyúk, ludakt, récék, és érkeznek a mandarin récék, karolin récék is.