Tanösvényeket erősítettek meg a hegység legismertebb részein – írta a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság.
Az elmúlt hetekben két, turisztikailag frekventált helyen elérhető tanösvény újult meg a szilvásváradi Szalajka-völgyben. A munkálatok a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság, az EGERERDŐ Erdészeti Zrt. és Szilvásvárad Község Önkormányzata-nak közös összefogásával valósultak meg.
A bemutató tanösvény a Felső-tó és az Istállós-kői-barlang közötti szakaszon vált biztonságosabbá a túrázók számára kapaszkodó korlátok és lépcsőfokok kialakításával. A Millenniumi Kilátóhoz vezető tanösvényen az útvonalon lévő lépcsők és táblák javítását végezték el a szakemberek.
Szalajka-völgyi bemutató
A Szalajka-patak mentén vezető sétaút állomásai a Bükk természeti és kulturális értékeire hívják fel a figyelmet. A táblák a Bükki Nemzeti Park alapításáról és rendeltetéséről, a karsztvíz-források által táplált vízfolyásokról, a völgy élővilágáról, a Szikla-forrásról, a Fátyol-vízesés mésztufa-gátjainak képződéséről, a befoglalt Szalajka-forrás vízhozamáról és az Istállós-kői-barlang régészeti leleteinek világába adnak betekintést. Az egész évben szabadon látogatható sétaút Szilvásvárad település szélétől a Szalajka-völgyben halad az Istállós-kői-barlangig.
A Millenniumi tanösvény
A Szilvásvárad szélén lévő Bükki Nemzeti Park információs háztól a Kalapat-tetőn lévő kilátóhoz vezető tanösvény 20 ismertető táblája számos információt nyújt a túrázóknak. Tíz tábla a Bükk természeti értékeit és a természetvédelmi tevékenységet mutatja be. A természetjárók megismerkedhetnek a hegység földtanával, a bükki karszttal, a hegység növényvilágával, rovarvilágával, ragadozó emlőseivel, madárvilágával és a madárvédelemmel. A további 10 tábla magas szintű erdészeti ismereteket nyújt például a beerdősülésről, a fahasználatról, a fafeldolgozásról, vadászatról, vadgazdálkodásról, az erdő és a talaj kapcsolatáról.