A Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatósága kapta a segélyhívást, miszerint a Mecsek déli lankáin elterülő Kővágótöttösön ritka vízimadarat találtak, írta a nemzeti park a weboldalán.
A faluban nincs olyan víztest, ahol hosszúcsőrű, úszóhártyás lábú madár előfordulhatna, de tapasztalták már, hogy a természetben bármi megtörténhet, ezért az ilyenkor szokásos eljárás szerint a nemzeti park illetékes természetvédelmi őre meg is jelent a helyszínen.
A családi házból a bejelentő valóban egy vízimadárral a kezében jelent meg, mégpedig egy különlegességgel, egy fiatal vörösnyakú vöcsökkel.
A segítőkész család elmondása szerint a madarat a faluba vezető bekötőútról szedték fel a reggeli órákban, az országút szélén ücsörgött. Talány, hogy kerülhetett oda, de szerencsére egészséges volt
– közölte a nemzeti park.
Mivel a vöcsök nem az országutak vándora, ezért a madarat a közeli Pellérdi-halastavaknál engedték szabadon, hogy kipihenve a szárazföldi kalandot, folytathassa útját a Földközi-tenger partvidékén elterülő telelőterületére.
A vörösnyakú vöcsök (Podiceps grisegena) Magyarországon fokozottan védett, természetvédelmi értéke 250.000 Ft.