Több ezer gumikacsa fog a szívbeteg gyermekekért úszni a Tiszán – írta a Szeged365.
Idén jubilál a Rotary Club Szeged Dóm Jótékonysági Gumikacsa Versenye: immár 10. alkalommal, ráadásul a Rotary Magyarország 100. születésnapjával egy időben rendezik meg a színes, vidám, de nemes célt szolgáló eseményt.
Szeptember 6-án, szombaton 14 órakor 5000 sárga kacsa indul el az Újszegedi Partfürdőről a Tisza sodrásában. A versenypálya fokozatosan szűkül, a célban pedig egyszerre csak egy kacsa fér át, így alakul ki a végső sorrend. Az első 150 és a legutolsó, 5000. helyen befutó kacsa „gazdája” értékes ajándékot vihet haza.

A kacsajegyek valójában adományok: minden befolyt forint a Gift of Life („Ajándékozz életet”) programot támogatja, amely szívfejlődési rendellenességgel született kisgyermekek életmentő műtéteit finanszírozza. A Rotary Club Szeged Dóm nemcsak a beavatkozás költségeit állja, hanem a gyerekek gyógyulását is nyomon követi – az elmúlt években számos kis élet köszönhette a verseny bevételének a második esélyt. Ez a nap tehát nemcsak a mókás gumikacsákról szól, hanem arról is, hogy közösen változtassunk valaki életén.
Ahogy korábban írtuk, a Rotary Jótékonysági Gumikacsa Versenyt évről évre megrendezik a napfény városában, ahol értékes ajándékokat is nyerhetnek a résztvevők. Néhány éve karácsonykor beteg gyerekeknek kedveskedtek a szegedi cukrászok. Remekműveket horgol és árváknak gyűjt a 11 éves etióp srác.

